Obserwatorzy

środa, 12 grudnia 2012

Świat paradoksem stoi - czyli o wszystkim i o niczym.
Świat jakoś toczy się wspak, myślę sobie jadąc do pracy. A Belgowie to dziwny naród. Pełen sprzeczności. Z jednej strony ufni do granic naiwności. Zupełnie nieznanej osobie powierzają klucz i swoje mienie bez mrugnięcia okiem. Z drugiej strony podkładają sprzątaczce monety pod dywan by prawdzić jej dokładność i uczciwość. Nie wierzą w Boga, ale wierzą w tarota, wahadełko i Diabła. A jakby nie patrzeć te wszystkie elementy mają coś wspólnego. Mówią: “ Pijany jak cała Polska”, a sami walczą z nałogami w formie soft w zaciszu swych domów, snując się po chacie z kieliszkiem przez cały dzień. Mogą mieć porwane skarpetki, pięć par wypierdzianych na wylot majtek  ale dom będzie przypominał muzeum z rzeźbami podłączonymi pod alarm i całodobowym monitoringiem. Zazwyczaj, rzeczywiście są gościnni, ale rzadko kiedy mają coś w lodówce. Za to na pewno posiadają od nas mniej zahamowań, mniej rzeczom się dziwią, bardziej otwarci na świat i elastyczni, ale uwaga! Powtarzam to po stokroć: włożyć między bajki trzeba, że są mniejszymi rasistami niż my! 

Ta ich “dziwność” jest fascynująca, ciągle odkrywam coś nowego.
Mam wśród nich naprawdę wielu wspaniałych przyjaciół!


Ba! Ale nie tylko Belgia. Cały świat na głowie staje. Chłopom rosną cycki, babom wąsy. Koty ganiają psy ( przypadek mojej Tuni) i chodzą przy nodze. Te drugie nie szczekają ( przynajmniej w Belgii). Bo w bardzo złym tonie jest pies co szczeka! Jak mój czarny drze swój niewyuczalny, słowiański pysk, ludzie patrzą na nas ( głównie na mnie, choc siedzę cicho) nagannie i z dezaprobatą. Nie powiedzieć obrzydzeniem. Taka wiocha! Pies szczeka!

Tłumaczę mu: “ Kajetku, stul pysk! Bo nikt nas tu nie będzie lubił.” Ale gdzie tam! A głos ma jak szakal, jakieś zawodzenie, nie szczekanie. I zawzięty! Żywemu nie przepuści!

Przez te poranne dumania za kierownicą jakim myślicielem zostanę! Blond myślicielką. Ale co tam. I tak mało kto mnie tu odnajduje na tym drugim blogu, bloczku, blodżku (? ), blodziku; więc mogę pisać co mi myśli na klawisz przyniosą – takie ćwiczenie – pisanie automatyczne. A nawet jak ktoś zechce coś złośliwego napisać, to he, he – moderuję! Fajne jest to poczucie władzy, nawet w tak nieważnym i znikomym zakresie jak blogowanie! Nie dziwię się, że niektórym ( większości: ona – władza – całkowicie do głowy uderza.) Pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego do rządzenia pchają się nie zawsze najmądrzejsi, a już na pewno nie oni najczęściej wygrywają. Zostają najbardziej odporni. 

I po części rozumiem, choc nie pochwalam apetytu reżimów na cenzurę. Im prawda nie potrzebna i ich nie wyzwala, lecz wścieka. Zawsze tak było. 

Więc lepiej biorę do ręki książkę: “ Probemy behawioralne psów” i próbuję znaleźć medyczne usprwiedliwienie dla skandalicznego zachowania mego czworonoga. Dobrze wiem, co mu jest. Nic. Po prostu normalny pies. Z polskiej wsi przyjechał. I szczeka sobie. Bo jego matka tak robiła, ojciec  i braciszkowie. Bo co to za sobaka co nie szczeka! Ale staram się mieć w zanadrzu jakieś wiarygodne argumenty na jego psiopolską osobowość. Co by nas za ignorantów nie uznali i na rodzinną psią terapię nie wysłali.

5 komentarzy:

 1. Love:)

  Many kisses ♥

  Nicole

  www.nicoleta.me

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jak krzyczę na psa kiedy szczeka to on jeszcze głośniej szczeka hi hi a jak mu powiem tak masz rację itp to za chwilę się uspokaja ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. dobry patent, może i na mego rozwrzeszczanego Kajtka zadziała! :) grunt to dobrocią i perswazją! ... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja małą też szczeka - jak to pies , trudno ;p stara jest, dobrze, że już nie gryzie jak kiedyś tylko szczeka... to nasz mały alarm, nic i nikt nie umknie jej uwadze, wyczuje że ktoś na klatkę wszedł do bloku, że telefon rzucony w kat wibruję i kiedy domofon zadzwoni to nie ma zmiłuj nigdy nie usłyszysz nic... musisz zaryzykować i wpuścić amanta dzwoniącego na dole ;p Uroki i niedogodności posiadania psiego przyjaciela bywają różne ale za to miłość jest bezcenna ;)

  OdpowiedzUsuń