Obserwatorzy

wtorek, 1 stycznia 2013

Oburzające...

Oburzające, tragiczne, obrzydliwe...
Pod koniec ubiegłego roku, w grudniu bodajże prasę belgijską obiegła zdumiewająca informacja. Potwór- żona pedofila i mordercy Marca Detroux odwiedziła jedną z restauracji, chyba w Ostendzie ( dpkładnie nie pamiętam, czytałam tę notkę tuż przed wyjazdem na święta do Polski), gdzie w przyjaznej atmosferze, w asyście ochroniarzy ( między innymi na mój koszt, w końcu płacę niemałe podatki) spędziła uroczy wieczór jedząc smaczne potrawy i degustując wino.
Gdzie wstyd, poczucie przyzwoitości ( o czym ja mówię?!)....
Przypomnę, że zagłodziła na śmierć dwie małe dziewczynki, wcześniej wykorzystywane przez wiele długich miesięcy przez swego męża zwyrodnialca.
Wymiar sprawiedliwości - według mnie: banda skorumpowanych, cynicznych gangsterów. Życzę, by osoba, która podjęła decyzję o uwolnieniu takiej nędznej kreatury jak żona Detroux, sama doznała w swojej rodzinie tak dotkliwej straty jak rodzice zamordowanych dzieci. Może wtedy coś by drgnęło w skorumpowanych, otłuszczonych mózgach.

Michelle Martin, l'ex-femme et complice de Dutroux a été libérée en juillet dernier.

4 komentarze:

 1. Czasem, niektórych rzeczy nie sposób skomentować, można tylko zamknąć oczy i pomyśleć życzenie, aby takie wydarzenia miały miejsce na innej niż nasza planecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Moja ;* wiem, ja też czasem cierpię, bo ani ominąć ani zignorować tego co się na świecie wyprawia nie potrafię ;/ Zła jest wszędzie pełno, dobra za to jak na lekarstwo , chyba, że człowiek wie gdzie szukać ale i tak zawsze w stadzie jakiś wilk w owczej skórze się znajdzie, nie ma co myśleć za dużo , żal .... ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. "Życzę, by osoba, która podjęła decyzję o uwolnieniu takiej nędznej kreatury jak żona Detroux, sama doznała w swojej rodzinie tak dotkliwej straty jak rodzice zamordowanych dzieci. Może wtedy coś by drgnęło w skorumpowanych, otłuszczonych mózgach. "
  - wiesz, mimo wszystko nie wolno życzyć sobie czegoś, co się wiąże z cierpieniem kolejnej niewinnej osoby. Niech płacą za zbrodnie ci, którzy je popełnili. Alerozumiem, co czujesz, bo mnie się tez nóż w kieszeni otwiera. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, że nie można... emocje mnie poniosły. ale czy można usprawiedliwić tak niesprawiedliwe decyzje sadów. ona i jej mąż są niemal celebrytami. Swiat staje na głowie. Co to za sądownictwo , co nie dba o ofiary zbrodni, a wiekszą opieką otacza katów. Ktos odpowiada za takie decyzje. to strasznie niesprawiedliwe. Próbuję sobie to wyobrazić, ale moja wyobraźnia nie sięga tak daleko. mała dziewczynka gwałcona codziennie przez mężczyznę, codziennie, codziennie ,,,przez długie miesiące... a później pozostawiona bez kawałka chleba i kropli wody.. Nie potrafię się zgodzić z takimi decyzjami sądu. To nieludzkie.

  OdpowiedzUsuń