Obserwatorzy

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Klient ma zawsze rację.


Wchodzę na moment do polskiego sklepu w poszukiwaniu pomidorów, polskich pomidorów. Wyfiokowana klientka wykłada produkty na ladę, konwersując z ekspedientką. O czym najlepiej się rozmawia, jak nie ma o czym? Wiadomo.
-          W Polsce to nawet ten deszcz jest jakiś inny – zagaduje dziewczyna zza lady – tak później jest przyjemnie rześko. A tutaj po deszczu dalej duszno.
-          Ależ proszę pani! – unosi brwi wyfiokowana i mówi z politowaniem – To są zupełnie różne klimaty! Wystarczy elementarna znajomość geografii, by wiedzieć, że Polska leży w klimacie ŚRÒDZIEMNOMORSKIM.

Łapiemy z ekspedientką wzajemne zdumione spojrzenia. Dziewczyna robi gest jakby chciała coś powiedzieć, ale w ostatniej chwili gryzie się w język. Patrzy na mnie wymownie. Klient nasz pan! Niech jej będzie! 

7 komentarzy:

 1. Polska leży w klimacie gdzie króluje
  Niż Głupoty;ścierając się z Frontem Nienawiści;a do tego leży w strefie Wiatrów Wszystkowiedzących....
  a tak na marginesie-po tym jak w moim Lublinie samochód a dokładniej jego termometr wskazuje mi 42 stopnie mocno się zastanawiam czy nie jestem na przedmieściach Mombaju; w sumie smród bród i ubóstwo podobne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to trafnie Mariusz ujales, nie mozna odmowic ci wiele racji, ale moze nie wszystko jest takie bardzo beee, dodaj mi otuchy i znajdz cos pozytywnego:) masz swietna wyobraznie literacka :)

   Usuń
 2. :D:D:D:D a u nas w domu jest powiedzenie, Szef ( to znaczy rodzic, babcia itd) ma zawsze rację, a jak nie ma racji, to patrz punkt wyżej-> szef ma zawsze rację :D:D:D:D. hehehe ja bym też chciała aby Polska leżała nad morzem sródziemnym;) pozdrawiam jak zawsze cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorąc pod uwagę bajzel panujący w tamtych krajach, to raczej nie pomyliła się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać ta pani jakąś innej geografii się uczyła :P
  Choć osobiście nic nie miała bym przeciw takiemu klimatowi :)

  OdpowiedzUsuń