Obserwatorzy

środa, 15 maja 2013

Kuku
Ale już jestem z garstką codziennych refleksji… Niewiele i nic mądrego. Kiedyś napisałm post o rozbudowanej administracji w Belgii. Dla mnie też było to dziwne, że mają sześć rządów, będąc państwem wielkości naszego jednego województwa. Ostatnio czytałam troche jak to w naszym kraju funkcjonuje i nagle zdałam sobie sprawę, że nie ma co się dziwić Belgom. Mimo, że Polska to dużo biedniejszy kraj niż Belgia, I jeszcze długo takim zostanie, to naszej biurokracji mogą nam Belgowie pozazdrościć. Niby jest u nas tylko jeden rząd, za to tak rozbudowany, że w przeliczeniu na jednego obywatela niech Bruksela się schowa ze swoimi sześcioma!
Ale to tak na marginesie. Ostatnio zastanawiałam się, czy nasze przepisy dopuszczają budowę mieszkań nad stacjami benzynowymi, bo tu w Brukseli jest to nagminne. Popatrzcie sami. Mówiąc szczerze z Polski nie przypominam sobie takich obrazków, ale mogę się mylić. Nie wyobrażam sobie mieć pod balkonem dystrybutor paliwa, brrr. zwlaszcza latem - gdy benzyna mocno paruje...9 komentarzy:

 1. :-) Narzekasz ;-);ale zauważ jeden pozytyw takiego letniego parowania paliwa-gratis lekko odurzasz się oparami i w krwi pojawi Ci się stężenie promili-piszę na serio;ludzie którzy przy tankowaniu za dużo połkną oparów mają przez parę minut po;wynik rzędu 2 promili;na szczęście szybko toto się usuwa z krwi;ale u Władzy można sobie narobić bigosu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj! nie wiedzialam z tymi oparami. trzeba uwazac podczas tankowania! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. albo łapiemy opary łapiemy, skraplamy i benzyna gratis :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo u nas ludzie trzymają benzynę w piwnicach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te stacje benzynowe - przerażające :(
  Moja wyobraźnia podziałała i wyobraziła sobie pięknie ubraną mieszkanek takiego bloku , a we włosach zapach benzyny zamiast perfum .... Bo włosy chlona najbardziej zapachy ... Masakra !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez to sobie wyobrazilam: upal, lezysz sobie na balkoniku, powietrze rozrzedzone.... koszmar! wiecznie na haju by czlowiek chodzil! i zyjesz jak na beczce prochu!

   Usuń
 6. W tych stacjach z mieszkalną nadbudową widzę dwie korzyści:
  - maksymalne wykorzystanie gruntów (pewnie są drogie)
  - w razie katastrofy (wybuch paliwa) piękny temat dla krwiożerczych mediów i sensacja na kilka dni.

  OdpowiedzUsuń